Av Odin Helgheim Bonnier 2025 Trellen Ormøye, dragen Fafnir, jarlesønnen Stein Steinsson og gullsvinet Gulli skal finne de åtte magiske runesteinene som er spredd utover hele vikingverdenen. På veien møter de farer, gudeskikkelser og nye venner. Med runesteinene skal de Vis hele forlagsteksten
Av Odin Helgheim
Bonnier 2025
Trellen Ormøye, dragen Fafnir, jarlesønnen Stein Steinsson og gullsvinet Gulli skal finne de åtte magiske runesteinene som er spredd utover hele vikingverdenen. På veien møter de farer, gudeskikkelser og nye venner. Med runesteinene skal de beseire alle dragene og deretter belønnes med skatter, makt og ære. Hva mer kan en viking ønske seg?
Last ned undervisningsopplegg
Emilio
Skrevet 15. januar 2026 av Emilio
Jeg likte veldig godt ideen med de magiske steinene og dragen, boken var super-spennendene. Favorittkarakteren min var stein sin lille gris.
Jeg synes mer kunne ha skjedd mot slutten og at kampen mot den gule grisen kunne ha vart litt lenger. Og litt mer mot slutten i den lilla steinhulen ved fossen, og at dragen kunne ha gjort litt mer.