Utdatert nettleser Det ser ut som du bruker en gammel nettleser. Faktafyk.no krever IE 8 og nyere versjoner av Internet Explorer. Last ned nyere nettleser her

Cybjørg og Genera-Tors Hemmelighet

2023 12 anmeldelser

Av Ida Therese Klungland   Hvordan redde verden for siste gang? Cybjørg har reddet Nord-Maldal to ganger, men da hun finner et gåtefullt manifest på nettet, skjønner hun at dalen fortsatt er i fare. Som cyborg og helt er det Vis hele forlagsteksten

Last ned undervisningsopplegg

12 kommentarer på “Cybjørg og Genera-Tors Hemmelighet

  1. Mathea, 7c, Aronsløkka skole

    Boka handler om at Cybjørg har reddet verden og Nord Maldal 2 ganger før. Men nå har maurene begynt å oppføre seg rart. De går på en lang rekke uten at de skal noe sted. Hun sitter foran PC-en på biblioteket og ser at en som heter Ergo Anter skriver rare ting om å ta over verden. Cybjørg lurer på om dette kan ha noe å gjøre med maurene. I skogen finner hun og Elektra Genera-Tor som alle trodde døde for mange år siden. Cybjørg er på overnatting med vennene fra skolen, men en av vennene våkner ikke opp. De ser på nyhetene at over halvparten av innbyggerne i byen ikke har våknet opp og Cybjørg tror at det har noe å gjøre med Ergo Anter.
    Jeg brukte litt tid på å leve meg inn i boka fordi jeg ikke skjønte boka så godt i starten, men etter hvert levde jeg meg litt inn i boka.
    Boka starter med at de er på oppdrag på kraftverket i byen, jeg syns det var en god start på boka.
    Jeg brukte litt tid på å skjønne hvem personen var og lære meg navnene til de forskjellige karakterene.
    På det mest spennende var boka vanskelig å legge fra seg.
    Jeg syns boka var lett å lese fordi jeg skjønte handlingen etter hvert og levde meg inn på det mest spennende.
    Det beste med teksten var at det skjedde mye på en gang. Man begynte å tenke på hvordan det kom til å gå videre med boka.
    Bokas svakhet var at boka ikke forklarte hvem personene var først så jeg glemte hvem som var hvem når de bare så navnene.
    Jeg anbefaler andre å lese boka.
    Jeg syns ikke boka fortjener å være med i bokaslukerprisen jeg gir den terningkast 3.

  2. Gakori2012

    Boken heter Ordenes hårreisende hemmeligheter.

    Det jeg likte med boka var at de forklarte hvordan livet deres var.

    Jeg synses den er lærerikt og spennende det likte jeg med boka.

    Et eksempel fra boka er: den er lærerikt og leer bort hvordan vi fungerer.

  3. Tennis

    Var veldig kjedelig bok og hadde ikke mye bilder o var ikke spennende 1/6

  4. yasminii

    det er en ok bok men ikke for meg 3/6

  5. Jenta di<3

    Cybjørg og Genera-Tors Hemmelighet

    Denne boka handler om at en jente som heter Cybjørg som er en robot, skal redde verden for tredje gang, det er en som heter Ergo Anter som vil ta over verden, han bruker maur for å få folk til og sove, sånn at han kan ta over hele verden med maurene, så møter hun Lyn-jenta som er vennen til Cybjørg, så går de til en bunker og møter en som heter Generator mannen. de lager superbatteri og de måtte hente mange ting for å hente det, den ene gangen faller nesten Cybjørg ned en kliffe med hun holder seg godt fast, så kom den ene vennen til Cybjørg og tar hun opp, Cygjørg er helt utslitt etter det. Det var også en gang Cybjørg hadde 2% strøm. men så klarte de å ta Ergo Anter, så feira de litt på slutten.

    Denne boka er ikke noe for meg fordi jeg syntes ikke den var så spennende, jeg liker mer å lese tegneserier, det var også mange ord jeg ikke skjønte.
    1/10, anbefaler for de som kan vanskelige ord, og liker å lese tegneserier.

  6. Aylinnn

    boka var dårlig, men ikke den verste.
    terningkast 3/6

  7. Bokanmelder

    Hovedkarakteren i boka heter Cybjørg og er en cyborg. Boken handler om en person som kaller seg fantomet, han vil ta over hele den lille bygda og så, hele verden! Han bruker maur for å få kontrollen over menneskene. Hendelsene finner sted i den lille byen Nord- Maldal. Det mest spennende med boken var slutten, allikevel merket jeg når jeg leste at spenningsnivået ikke økte så mye utover i boka. Jeg syntes at boken ble litt lang, og jeg syntes at slutten ikke var fult så spennende som jeg hadde håpet. Derfor gir jeg boken terningkast 2/6.

  8. Kakeper🍰🎂

    Cybjørg er en jente som er halvt robot og kan snakke med TV-er aggregat lyktestolper osv.
    Hun har reddet verden 2 ganger før. Denne gangen vet hun at noe ikke stemmer, men hun vet ikke hva. Dette skjer i nord mandal . Jeg vet ikke helt hvilken sjanger det er kanskje litt action… jeg synes egentlig ikke det var noe spennings topp…
    Jeg synes boka var kjedelig. Jeg skjønte hva som skjedde lenge før det skjedde, så derfor gir jeg den et terning kast 1 ikke anbefalt !!!!!!!

  9. kakemons

    Denne boken er en ganske kul historie, men jeg syntes at boken var litt for stor til så kort fortelling. Det var ganske lite som skjedde, men det kan jo også være positivt for for andre, at du liksom må vente litt, og ikke bare få masse som skjer hele tiden. Jeg la merke til at når jeg leste denne boken var det veldig vanskelig og vite hvilken karakter som var gutt eller jente, men det er ikke så farlig, denne boken var ikke noe for meg men enkelte folk kan ha moro av og lese den. Jeg ville gitt denne en 5/10. Jeg tror at denne boken ville passet for deg vis du er mellom 8-11 år.

  10. KOKO

    Det er en bra og overraskende bok.
    Den må bare være med!!
    5/6

  11. kakemonsteret

    Jeg synes at boka var rar og ikke spennende i det hele tatt.
    Det var ikke noe for meg.
    Jeg ville gitt den terningkast 1/6
    håper at den ikke blir en av boksluker bøkene. :(☹

  12. Jeg synes den er super spennende og overraskende.
    Jeg ble helt oppslukt i boken og jeg har ikke klart og legge den fra meg før jeg hadde lest den ferdig.
    Veldig bra bok og man må dybde-lese for at den blir bra ( noe den uansett er ).
    Håper den blir et av bokslukerprisens bøker!

Om Bokslukerprisen

Kontaktinfo

Prosjektleder og redaktør:
Christian Didrik Goveia Jacobsen
christian@stiftelsenlese.no

Besøks – og postadresse:
Stiftelsen LESE
Torggata 5
0181 Oslo

 

kontakt@stiftelsenlese.no
941 29 000

Personvernerklæring

Om Bokslukerprisen

Bokslukerprisen er en gratis og nasjonal leselystpris for mellomtrinnet.

Bokslukerprisen er en antologi med utdrag fra 10 gode barnebøker fra det siste året.

Bokslukerprisen er et leselysttiltak for 4 000 klasser og 120 000 elever.

Bokslukerprisen er en pris der elever på 5., 6. og 7. trinn bestemmer hvem som vinner.

Bokslukerprisen deles ut neste gang 23. april 2026, i Oslo.

Bokslukerprisen ble arrangert første gang skoleåret 2014/2015 og delt ut første gang i april 2015.

Bokslukerprisen arrangeres av Stiftelsen lese.

Til toppen