Av Maren Ørstavik Et høyt vrinsk fra en stresset hest vekker Hedda den første natta på rideleir. Ute i nattemørket finner hun en hest som har stukket av og filtret seg inn i tauverk. Hun treffer også Jake, som Vis hele forlagsteksten
Av Maren Ørstavik
Et høyt vrinsk fra en stresset hest vekker Hedda den første natta på rideleir. Ute i nattemørket finner hun en hest som har stukket av og filtret seg inn i tauverk. Hun treffer også Jake, som pirrer nysgjerrigheten hennes på mer enn en måte …
Hedda er på rideleir med flere av hestejentene fra Trippelen ridesenter. Hun skjønner raskt at det foregår noe mystisk på rideleiren Secret Creek. Allerede den første dagen blir det klart at noe er galt, da villhestene som leirsjefen skulle selge på auksjon, har kommet seg ut av innhegningen på mystisk vis. Og de ville jo ikke klart å åpne porten alene.
Hedda forstår etter hvert at villhestene er uønsket. Mange av bøndene rundt Secret Creek hater dem og vil ha dem fjernet – kanskje til og med slaktet. Hedda vil gjerne redde dem, men hun trenger hjelp. Og siden bestevenninna Natalie tilsynelatende er mest opptatt av å henge med Eline, er det bare Jake igjen.
Gutten som hun møtte ute den første natta, da hun hjalp løs hesten som hadde satt seg fast – gutten som alltid gjør som han vil, og som kan ri på villhester.
Men Jake har sine egne hemmeligheter.
Marte
Skrevet 23. mars 2023 av Marte
Jeg klarte bare å lese sånn 20 sider, og jeg vet ikke hvem som er målgruppen til denne boken. Min personlige mening er at denne boken ikke er god. Den var så clinche at det nesten gjorde vondt. Jeg ville ikke anbefale denne boka. Terningkast 2.
Leha
Skrevet 13. mars 2023 av Leha
den er bra og jeg har lest den 2 ganger før så det er terningkast 6
Sofie
Skrevet 7. mars 2023 av Sofie
Den siste villhesten
Forfatter Mari ødevik
Forlag Aschehoug 2022
I boka møter vi Hedda og venene hennes.
Hendelsen foregår på en rideleir.
Det hele startet med at sjefen ville drepe villhesten. Særlig spenene synes jeg det var når de skulle redde villhestene.
Jeg synes boka var litt treg i starten og at de brukte mye tid på å forklare.
Jeg synes at boka var grei men at det burde være litt mer spenning i starten. Jeg tenker at boka er grei for 8 til 12 åringer og gir boka terningkast 4.
Emilie
Skrevet 20. februar 2023 av Emilie
Denne boka handler om ei jente som heiter Hedda ho er på rideleir og så forsvinner villhesten som leirsjefen har tenkt og selje. Hedda prøver og finne ut kva som skjer.
Boka er spennande, godt skrevet og litt mystisk.
Eg gir boka terningkast 5 fordi eg syns det burde være bilder i boka, men den var veldig spennade og den passer for dei som liker hester.
aimee
Skrevet 13. februar 2023 av aimee
jeg liker hester godt så derfor synes jeg boken var bra, men den var bra på andre måter også, som hvordan den ble skrevet for eksempel.
Vis flere anmeldelser
annonymus123
Skrevet 25. januar 2023 av annonymus123
jeg likte ikke denne boka så bra pga det var ikke så mye spenning og den handla ikke om noe jeg er så stor fan av men, det var en ganske god fortelling så jeg gir den terningkast 3/6. jeg er gutt 12 år pleier og lese bøker med litt mer spenning