Bokslukerprisen er en gratis og nasjonal leselystpris for mellomtrinnet.
Bokslukerprisen er en antologi med utdrag fra 10 gode barnebøker fra det siste året.
Bokslukerprisen er et leselysttiltak for 4 000 klasser og 120 000 elever.
Bokslukerprisen er en pris der elever på 5., 6. og 7. trinn bestemmer hvem som vinner.
Bokslukerprisen deles ut neste gang 23. april 2026, i Oslo.
Bokslukerprisen ble arrangert første gang skoleåret 2014/2015 og delt ut første gang i april 2015.
Bokslukerprisen arrangeres av Stiftelsen lese.
Sommeren alt skjedde
Det jeg likte med boka var at den var veldig gøy å lese! Den handler om rasisme og det er et ganske viktig tema så det var fint å få det i en barne bok. Alt i alt synes jeg at det var en sykt bra bok og jeg gir den en 5. Anbefales og passer for 11-13 år
Sommer alt skjedde
Iben Aker
Aschehoug
Hovedpersonen er nora
Handlingen er med mormor på sommer tiden
Nora må til mormor, men hun vil ikke fordi hun har aldri sett hun får og hun er veldig kjedelig ja boka har noen problemer
Boka er ikke så bra så bra jeg gir den en terning kast 3 fordi den passer ikke for med eg anbefaler til 10-16 år i boka
Tittel: sommeren alt skjedde
Forfatter: Iben Akerlie
Forlag: Aschehoug
Utgivelsesår: 2022
Den handler om Nora som skal på ferie til bestemora si, men det vil hun ikke, men mora sier at hun må. Når hun er hos bestemora så møter hun en gutt som heter Abbas. Men med han er det noe rart.
Jeg synes boka var dårlig fordi det skjer ingenting. Jeg las ikke hele fordi det tok lang tid til det begynte å skje noe så jeg vet ikke hva som skjer fordi det ikke skjedde noe. Jeg synes boka var litt bra fordi de kunne si litt morsomme ting for eksempel aaaaaiii aaaaoooooiiii. Jeg gir boka terningkast 2av6.
denne boken handler om en jente som skal på sommerferie til sin bestemor. men der er det veldigkjedelig og hun vil ikke men hun blir tvingt til å bli med. Men der så møtter hun en person og da blir ferien veldig mye artigere og spenende.
jeg gir boken terninkast 4 og jeg anfefaler alle å lese den
Sommeren alt skjedde
Boka handler om en jente som heter Nora, hun må dra til mormoren sin. Hun har ikke så mange venner. Så møter hun Abbas og de blir gode venner. De begynner å henge mer og mer så møter de kioskdamen. Tema er rasisme og sjanger er romanse
Jeg synes at det er en god bok. Jeg gir den terningkast 4 fordi noen deler var veldig kjedelige. For eksempel de scenene som hun bare ser han i øynene og beskriver øyenfargen hans. Jeg likte boka fordi den har ett viktig budskap men den var vanskelig og lese fordi den har mye tekst. Jeg likte den spennende hendelsen i det røde huset.
Alt i alt er det en god bok. Men litt kjedelig jeg synes at den passer for barn 10-12 år. Jeg gir den terningkast 4 og jeg synes ikke at den bør vinne Bokslukerprisen.
Sommeren alt skjedde
Jeg synes den var bra. Den hadde et godt budskap(rasisme). Den handlet om en jente som skal til mormoren sin, men der blir hun forelska i Abbas. Den var bra men jeg venta på at det skulle skje noe stort som aldri skjedde
Sommeren alt skjedde
Jeg likte budskapet veldig godt, det handlet om rasisme som jeg syntes er et viktig tema.
Men jeg ventet på en overraskende slutt som aldri kom. Men alt i alt syntes jeg at boken var ganske bra. Jeg gir terningkast 4
Boka handler om en jente som heter Nora. Nora skal være hos mormoren sin på landet hele sommerferien. Hun er helt sikker på at det kommer til å bli så kjedelig. I tillegg kjenner hun ikke mormoren sin og hun skal være der alene uten mamma. Men så møter hun Abbas, som har de grønneste øynene hun noen gang har sett. De er sammen hele sommerferien, men så havner de i trøbbel. Men det løste seg heldigvis til slutt.
Jeg likte hvordan boka var skrevet, at man kom inn i hendelsen.
Jeg likte at det ikke bare er en morsom bok, men også seriøst.
Jeg likte at forfatteren skriver at Nora ,møter en gutt og ikke en jente.
Jeg likte hvordan Nora karakteren er.
Jeg likte at Abbas sine øyne ble beskrevet på en måte, at forfatteren påpekte det liksom.
Jeg likte ikke at det tok litt tid før det skjedde noe, men alt i alt vil jeg gi boka terningkast 5.
jeg vil absolutt anbefale denne boka og jeg håper den kommer med i bokslukerprisen neste år.
hovedpersonen er Nora og hun skal til mormoren sin til lande men hun vil helst ikke boka er veldig artig å lese jeg kjenner meg litt igjen i boka noen ganger så vil jeg helst være hjemme alene en å være hos mormor og morfar jeg boka terning kast 4. jeg anbefaler boka til tanten min og kusina mi
HOVED PERSONEN NORA
Nora skal på en kjedelig tur til mormor på landet hun møter abbas.
Jeg syntes at boka er okay men spendene og artig jeg gir den en 3
HOVED PERSONEN NORA
Nora skal på en kjedelig tur til mormor på landet hun møter abbas.
Jeg syntes at boka er okay men spendene og artig jeg gir den en 3
jeg synes den var helt grei men den kunne hatt litt bilder. 5/10
jeg synes den var helt grei jeg syntes ikke at det var så veldig spennende og den kunne hatt litt mer bilder
Sommeren alt skjedde
Boken handler om en jente som heter Nora og ein gutt som heiter abbas. Nora skal reise til mormoren sin men har ikkje lyst til det. Hoss mormoren møter hun ein gutt han heiter abbas.Dei finner ei hytte i skogen og bryter seg inn, til slutt merker dorris det hun som eier hytta. Så handler det om rasisme. Nora og abbas blir og forelsket.
Eg syns boka er litt alvorlig fordi det handler om rasisme
Eg gir boka terningkast 5
Sommeren alt skjedde. Boken handler mest om en jente som heter Nora og en gutt som heter Abbas. Nora drar til mormoren sin men det har hun ikke lyst til. Men så møter hun en gutt/Abbas. De blir forelsket. Ettervært fant de en hytte i skogen som Abbas egentlig viste at noen eide den men han sa ingenting. Så en gang når de var i hytten kom en dame som heter Dorris. Hun blir så sint at hun truer med og melde dem til politiet. Springer gjennom skogen men så merker Nora at Abbas ikke er bak henne.
Til slutt fant de hverandre igjen. De spiste mat før nora skulle dra hjem med mammaen sin. Abbas og Nora kysser før nora drar hjem.
Jeg anbefaler denne boken til de som liker spenning, sorg og romantikk. jeg gir denne boken terningkast 5/6.
Sommeren alt skjedde.
Den handler om en jente som hetter Nora som skal til sin farmor, men har ikke lyst til det. Hun møter en gutt der. De liker å være sammen og blir gode venner. De finner en hytte som ikke er deres som de bruker. Plutselig kommer eieren av hytta inn. Hun blir sur når hun ser dem. Da springer de ut av hytta og helt hjem. Da var ikke gutten der, han het Abas. Da Nora skulle dra hjem, hadde Abas kommet hjem. Nora hadde sagt i fra til farmoren sin hva som skjedde. Nå satt de og spiste mat fordi de skulle dra hjem.
Jeg gir den terning kast 4/6.
Den var bra. av Tiril 11 år
Sommeren da alt skjedde. Denne boken likte jeg veldig godt. Jeg likte den godt fordi den er meget bra skrevet og det var med drama samtidig som det var litt trist. Boken handler om ei jente som ikke vill på ferie til mormoren sin men når hun kommer dit møter hun en gutt. De blir godt kjent utover sommeren og hun begynner og finne ut mer om mormoren sin. En dag oppdager de en hytte ute i skogen di finner seg til rette men det oppstår problemer. Boka handler om kjærlighet, og litt trist. Gir den terningkast 5,5/ 6 Fordi jeg synes slutten kunne vært litt bedre men ellers helt topp! Denne synes jeg skal være med.
Den var kul og trist samtidig😊Veldig bra men det var domt med ho dama som ble behandlet anderledes en de andre men jeg synes den burde være med:)
Denne boka handler om rassisme og forelskelse. Gir denne boka terningkast 5 siden eg har lest bedre bokeneg synest denne boka var spennede og godt skrevet
Boka handler om Nora som skal på ferie men vil ikkje til mormora si når hun er der møter hun på ein gutt som heter Abbas som hun liker litt ekstra godt. Den handler og om rasisme og kjerligheit.
Eg vil anbefale boka den er veldig bra men ikkje min favoritt bok.
Boka passer til folk som liker drama.
Sommeren alt skjedde
Forfatter: Iben Akerlie
Forlag: Aschehoug
Sidetall: 181
Nora skal på sommerferie hos mormor på landet. Så møter hun Abbas som gjør henne helt most banan i kroppen. Men hvorfor finnes det et sett med regler for Nora og et for Abbas?
Jeg likte denne boken fordi den var spennende, gøy og morsom for eksempel da Dorrit fant dem i hytta. Jeg vil anbefale denne boken sterkt! Den passer nok for alle. Terningkast 6
denne boken var bra, artig og trist. jeg syntes det var litt dumt med hun dama som behandlet urettferdig men jeg syntes boka var veldig bra. likte egt nesten alt så den burde være med 😉
den handler om en jente som skal til farmoren sin men ikke vil. Hun møter en gutt der, og synes ikke det er så verst å besøke farmor likevel. Jeg synes den var ganske bra, og gir den terningkast 4. boka passer ti 6-7 klasse
det jeg likte med boken var at det ikke var fantasi. jeg anbefaler denne boken fra 9-13
og jeg gir den terningkast 5.
Boka handler om en jente som skal være hos bestemoren sin hele sommerferien. Hun har ikke lyst og er helt sikker på det det kommer til å bli kjempe kjedelig, men hun møter Abbas som har de grønneste øynene hun har sett. De havner i litt trøbbel, men det løser seg.
Jeg synes boken var spennene og morsom. Det første jeg likte med den var at det var bra skrevet. Det andre er at jeg synes handlingen var spennene. Det tredje var at jeg synes det var spennene med hvordan vi på en måte kunne føle hva Nora følte. Også likte jeg hvordan man ble kjent med personene. Jeg synes at det burde vært med litt bilder, sånn at vi kunne sett hvordan personene ser ut. Jeg synes også at det tok litt lang tid før det skjedde noe spennene.
Jeg gir den terningkast 4. Anbefaler å lese den.
Jeg syntes boka sommeren alt kjedde var veldig men jeg syns boka hadde litt mye tekst og ingen bilder men jeg anbefaler å lese den.
Jeg syntes at boken var veldig bra. Den var veldig spennende og handler om vennskap og viktige temaer men den er kanskje best får alderen 9 til 13 fordi den var litt vanskelig å forstå.