Utdatert nettleser Det ser ut som du bruker en gammel nettleser. Faktafyk.no krever IE 8 og nyere versjoner av Internet Explorer. Last ned nyere nettleser her

Det besatte huset

2024 5 anmeldelser

Av Johanne Scheen Jahnsen   Evy vil ikke lenger være stille, naive Evy . I stedet vil hun være populære og selvsikre Evy. Derfor gjør hun en challenge i et forlatt hus for å få Freddas oppmerksomhet. Men noe uforutsett Vis hele forlagsteksten

Last ned undervisningsopplegg

Henny

Henny

Skrevet 11. mars 2025 av Henny

Det besatte huset

Det besatte huset er en grøsser av Johanne Scheen Jahnsen. Den ble gitt ut av Aschehoug i 2024. Den har 191 sider, og passer for aldersgruppen 12-14 år.

Det besatte huset handler om sjenerte og forelska Evy. Hun har lyst til å bli populær, for hun kan jo ikke bli sammen med Fredda hvis hun ikke er kul. Den tidligere vennen hennes Tuva er sammen med han, og etter at hun gikk og kyssa med han rett etter Evy hadde dans med han var ikke det vennskapet lenger. Men Evy har Viktor og Anh, som er bestevennene hennes.

Det blir sendt rundt en challenge på snap, og en dag får Evy den tilsendt av Fredda. Er det på grunn av at han føler noe for henne, eller er det at han ikke har noen andre å sende den til? Mest sannsynlig det siste, men hun får fortsatt med seg med vennene sine. De drar inn i skogen til det besatte huset. De må gå inn på soverommet til den døde og tidligere eieren av huset for å gjøre challengen. Evy skal gå først, før hun skal sende den videre til vennene sine. Når hun går inn og skal til å gjøre challengen hører hun skraping. Hun tror først at det er noe hun innbiller seg, men så kommer det igjen. Hva var det?

Senere skjer det også mye rart, som har en tilknytting til Det besatte huset. Hvorfor skjer dette med akkurat henne?

Jeg syntes boka var ganske bra, og hadde en spennende slutt. Det var en slags blanding av drama og spenning, som jeg likte veldig godt. Jeg syntes den burde være med i antologien, for den er skrevet veldig bra, og man får lyst til å lese mer og mer. Terningkast 5/6.


Sara

Sara

Skrevet 5. februar 2025 av Sara

Evy vil ikke lenger være stille, naive Evy . I stedet vil hun være populære og selvsikre
Evy. Derfor gjør hun en challenge i et forlatt hus for å få Freddas oppmerksomhet.

Men noe uforutsett skjer, og plutselig vet ikke Evy lenger hva som er drøm og hva som er virkelighet.
Hva er det som skraper under gulvet i det forlatte huset? Og hva har den grusomme historien som
har skjedd der, med Evy å gjøre?

Det besatte huset er en grøssende god historie om hva som kan skje om du leker med krefter du ikke forstår. Den hvar spenn kul gøy anbefaler dere å les den dårlig det hvar mye tekste terningkast jeg gir5,4


Master eladjas 2222222222222222222

Master eladjas 2222222222222222222

Skrevet 3. februar 2025 av Master eladjas 2222222222222222222

Det er en veldig bar bok jeg synes den er jævlig morsom og den handler om en jente som heter Evy og freddas og hun drar ut i et skummelt hjemsøkt hus hvor det går igjen 3 folk som har drept tusen vis av folk i landsbyen og nå drar Evy in for og får freddas oppmerksomhet og hun og alle andre dør med en eneste gang og boka heter Det besatte huset.Ambefales


adele

adele

Skrevet 3. februar 2025 av adele

Jeg leste "Det Besatte Huset" av JS Jahnsen. Boken er veldig detaljert, og når jeg leste innledningen av denne boka visste jeg bare at den boka måtte jeg ha. Det er en blanding av skrekk og drama, ganske mye av ungdomslivet, kjærlighet etc.

Denne boka kan gi deg frysninger, som jeg sa er den veldig detaljert og spennende. Passer for folk som liker drama og skrekk. jeg gir denne 6/6 positivt!


Jonathan

Jonathan

Skrevet 22. januar 2025 av Jonathan

Jeg elsker boka. Jeg synes det er kult at det er skummelt og spennende samtidig. Og jeg liker at Ahn begynner å bruke parfyme på slutten. Terningkast 6

[x] Lukk vindu
Jonathan

Jonathan

Skrevet 22. januar 2025 av Jonathan

Jeg elsker boka. Jeg synes det er kult at det er skummelt og spennende samtidig. Og jeg liker at Ahn begynner å bruke parfyme på slutten. Terningkast 6

Til toppen