Kjære Pølsa: Jeg må bli kjendis
Av Anna Berg Gjendem Cappelen Damm 2025 Iris er en drømmer med troa på seg selv! Dagboken hennes, Pølsa, er stappfull av rare idéer og rampestreker, men kanskje viktigst av ALT: Planen på hvordan hun skal kapre hjertet til den Vis hele forlagsteksten
Kjære pølsa bokanmeldelse:
Iris er en drømmer med troa på seg selv! Dagboken hennes, Pølsa, er full av rare idéer og rampestreker, men kanskje viktigst av ALT: Planen på hvordan hun skal få hjertet til den søteste gutten i klassen!
I dagboka blir vi kjent med hennes rare foreldre, irriterende storesøster og bestevenn Sofia. Iris havner ofte i flaue situasjoner, men selv når ALT går i dass er det én ting som er helt sikkert – hun gir seg aldri!
Av Anna Berg Gjendem
Hva synes jeg om boka:
Jeg likte boka og hvordan karakteren i boka var liksom «over the top» og, om hvordan det er å være forelsket som en sjetteklassing. Boka var morsom og flau, jeg følte at karakterene i boka iris, Sofia og storesøstera Emma føltes som ekte personer fordi de er ikke perfekte, men er ikke i en helt deppa plass.
Jeg gir boka terning kast 6,
Hilsen Maria 7A Åssiden.
Kjære pølsa
Av Anna Berg Gjendem
Denne boka handler om en jente som heter Iris og som er forelsket i en som heter Milo.
Iris sin beste venn heter Sofia og de har laget en pennalheis så de kan snakke sammen i skjul å si hemmeligheter til værandre. Iris å Sofia skal lage et band som heter IRSO-X . Og hun har lyst til å bli kjendis
Men jeg likte ikke denne boka så mye fordi det var så mye kaos i boka for det var så mye som skjedde hele tiden å man kan bli litt forvirra
Og nå litt av hva som skjer i boka, venninna til iris blir mer og mer uvenn med iris på grunn av at Sofia hun får seg en kjæreste men til slutten av boka så blir de venner igjen.
Jeg gir boka en terning kast 1/6 og den passer til barn som er 8 til 9
Bokanmeldelse: Kjære Pølsa
Fakta:
Tittel: Kjære Pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Utgivelse: 2025
Forlag: Cappelen Damm
Sideantall: 171
Innledning
Denne boka handler om en jente som heter Iris, jeg tipper at hun er ti år. Hun har også en venn som heter Sofia, de liker og leke sammen. Iris er forelska i en gutt som heter Milo. Boka handler om at Iris gjør alt hun kan for å bli kjæreste med Milo. Men blir de kjærester?
Min opplevelse
Jeg synes denne boka var perfekt. Det var ingen kjedelige tidspunkt. Boka var bare spennende og morsom. Det som gjorde boka morsom var at hun var litt gæren og hadde rare tanker. Det spennende med boka var at vi visste ikke helt hva som skulle skje hele tiden. Jeg synes tegningene var veldig kule, men jeg synes at Milo var litt rar. Men ellers en perfekt bok.
Avslutning
Alt i alt var denne boka perfekt. Den passer til dem som liker spenning og humor. Jeg synes den absolutt burde bli superfinalist, derfor gir jeg den terningkast 6.
Kjære pølsa er en bok som jeg synes bør gå videre fordi den er lett og leve seg inni og den er morsom. Det jeg synes er morsomst er at hun brente seg på pinnebrød og hylte så alle i klassen begynte og le, unntatt hennes store kjærlighet Milo.
Og på starten så står det ikke les videre. Jeg ville lese videre på grunn av boka virka veldig spennene.
Så jeg anbefaler boka til de som liker morsomme bøker.
Og de viktigste personene i boka er Iris som på måte har lagd innholde.
Og storesøsteren Emma som ikke er med så mye synes jeg.
Og Milo som er Iris største kjærlighet han er med litt.
Og Sofie som er venn med Iris er med sånn passe i boka.
Boka har sjanger humor og litt drama.
Teksten starter med egentlig advarsler om at du ikke skal lese videre i boka.
Og jeg synes at boka går litt gradevis oppover.
Og det jeg synes om personene er Iris er veldig fantasifull.
Emma er ikke så kreativ og hun er litt slem mot Iris men det er typisk storesøstere.
Sofie er litt som Iris synes jeg hun er også fantasifull.
Jeg synes boka var vanskelig å legge fra seg.
Kjære pølsa.
Iris er en drømmer med troa på seg selv.
Dagboka hennes, Pølsa er stappfull av rotete og rare ideer og rampestreker, men kanskje viktigst av alt, en plan for hvordan hun skal kapre hjertet til den søteste gutten i klassen.
Jeg synes boken var morsom og bra og den passer for barn som liker å le av bøker og jeg vil si barn fra ti til tretten.
Jeg gir boken terningkast 5.
Kjære Pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Kjære Pølsa handler om 2 venner (Iris og Sofia) og de prøver å bli en kjendis. Iris kaller dagboka si for Pølsa.
Jeg likte humoren i boka, og det var gøy å lese om det som skjedde i livet deres. Jeg liker at boka er skrevet som en dagbok, og det er fine bilder. Jeg synes at boka bedre til jenter, men den er ok å lese for gutter også.
Jeg gir den terningkast 3.
Skrevet av Fillip.
Tittel på boka: Kjære Pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Kjære Pølsa handler om en jente som heter Iris, henne har så syyktt lyst til å bli populær. Henne er bestevenner med Sofia og de har planer om å bli populære sammen! Men ikke alt går som planlagt.. Du skjønner de ville være popstjerner sammen og til og med lagde et band som het IRSO-X! og de til og med lagde plakater og hang dem opp overalt, men ingen brydde seg. Alt bare gikk rett i dass og Milo så alt! Iris er helt kjempe forelska i Milo og klarer ikke å stoppe og snakke om han til Sofia.
Sofia og iris bor i helt samme hus, er ikke det så digg! Eller de bor jo ikke sammen med Sofia bor rett ovenfor og Iris kom opp med en ny oppfindelse! Da da da daaa PENALHEISEN! Den funker sånn at man kan putte lapper oppi som man skriver på og så putter du det oppi penal heisen og heiser den opp eller ned! Den er sykt bra fordi man kan snakke om hva som helst uten å bruke telefon! Men storesøsteren til Iris er ikke så veldig enig med henne. Hun er bare på telefonen og snakker med noen gutter og henne har null kreativitet what so ever! Det er sykt irriterende når henne kommer inn på rommet til Iris og ikke lukker døra etter seg!
Sjanger: Drama og livet
Jeg synes at denne boka var veldig morsom og det var veldig gøy og lese den fordi det var som om du bare leste en dagbok istedenfor en bok og det ble bare mer spennende da.
Jeg gir denne boka en terningkast: 5.5 og jeg tror at det kommer til å være mange barn som kommer til å like denne boka veldig mye. Særlig de som liker drama og livet.
Denne boken handler om en jente som heter Iris.
Hun har lyst til og bli kjendis og prøver å bli kjæreste med en gutt som heter Milo.
I dagboka hennes skriver hun rampestreker og ideer.
Teksten starter med beskrivelse.
Jeg vet ikke helt hvilken sjanger boka er.
En som overrasker meg er storesøster Emma. Hun er til vanlig slem men kan noen ganger være snill.
Teksten sluttet som jeg forventet.
Jeg får litt lyst til å lese mer.
Teksten var litt vanskelig å legge fra seg.
De som liker masse tull burde lese den.
Kjære Pølsa
Som handler om Iris og vennen hennes, Sofia, som prøver å bli kjendiser. Det hele startet med at det ble en sangkonkurranse på TV. Og da tenkte Iris og Sofia “Hvis vi blir med, og vi vinner, kan det hende at vi blir kjendiser” Nå tenker du sikkert Grunnen til at de vil bli kjendiser er fordi de vil bli kjent, sånn uten noe mål.Men sannheten er at de vil bli kjent fordi da kommer Milo til å endelig legge merke til Iris.
Denne boken er ganske lett å lese og har mange bilder. Jeg anbefaler boken til de som er yngre.
Terninkast :
Kjære pølsa
jeg må bli kjendis.
Forfatter: Anna berg gjendem.
Sidetall:171
Forlag:Capplen damm
Årstall:2025
Farge og bilde bok
Hovedkarakteren heter Iris hun har kort brunt hår og brune øyne.
Teksten handler om at iris skriver i dagboka hennes, kjære pølsa, om at hun vil bli en kjendis med sin beste venn Sofia.
Det er en spennings bok og passer godt for 8 til 11 år.
Jeg synes at boka var veldig bra fordi den hadde veldig mange farger og bra nok tekst, ikke for mye og ikke for lite.
En ting som var morsomt var at hun skulle skrive “jeg elsker familien vår” men hun visste ikke hva vår var på engelsk:D
Terningkast 6
Av Imaan og Linda
Kjære pølsa
Iris liker en gutt i klassen, Milo. Hun må bare få Milo til å like henne tilbake. Hun har også en drøm om å bli kjendis. Med bestevenninna Sofia melder de seg på en sangkonkurranse, Club Arena. Klarer de å bli kjendis, vil sikkert Milo bli sammen med Iris. Iris skriver alt i dagboka Pølsa.
Denne boka er veldig lett å lese og har mange bilder. Jeg synes denne boka passer for litt yngre barn som liker å lese dagbøker. Boken startet med en advarsel om å ikke lese boka, siden det er en dagbok. Boken heter Pølsa så andre ikke skal ville lese den. Man får ikke helt vite slutten av boken, som gjør det spennende.
Jeg gir denne boka terningkast 4.
Kjære pølsa
Tittel: kjære pølsa
Forfattar: Anna Berg Gjendem
Sjanger: Drama og liv
Hva Boka handler om : Iris som prøver å være kjendis for at Milo skule bli forelska i henne. Og boka het kjære pølsa fordi søstera til Iris spisset 17 pølser i 17 mai og hun kasta opp så hun hater pølser så skule hun ikke lese dagboka til Iris fordi det het kjære pølsa.
Hva jeg synes om boka: jeg synes boka var gøy men når det begynte å nærme seg slutten av boka begynte boka være kjedelig det var ikke så spenene lenger. Jeg gir terning kast 4 og jeg synes det passer for de som liker dagbok alder 8 til 11 år.
Jeg har lest boka Kjære pølsa. Som handler om Iris og vennen hennes, Sofia, som prøver å bli Kjendiser. Det hele starta med at det gikk en sang konkurranse på TV. Og da tenkte Iris og Sofia "Hvis vi blir med, og vi vinner kan det hende at vi blir kjendiser!". Nå tenker du sikkert "Grunnen til at de vil bli kjendiser er fordi de vil bli kjent, sånn uten noe mål " , men sannheten er at de vil bli kjent fordi da kommer Milo til å endelig legge merke til Iris.
Sjangeren er en blanding av humor, drama og litt kjærlighet.
Jeg syntes boka har en ganske kjedelig start, det er ikke så mye spennende som skjer og det er egentlig mest babling. Det var noen ganske morsomme dele som gjorde det litt bedre. Hoveddelen derimot var ganske spennende, masse drama og sterke følelser. Gode beskrivelser av situasjonen og en god slutt😊!
Kjære pølsa får en terningkast fire ut av seks.
Kjære pølsa.
Denne boka handler om en jente som heter Iris. Iris har en bestevenn som heter Sofia. Sofia og Iris har en drøm om å bli kjendiser. så de melder seg på en sang konkurranse/klubb arena. De synger inn en sang som heter “ dancing on diamonds” i tillegg til dette så skjer det drama mellom Sofia og Iris og kjærlighet.
Denne boka starter rett med “ ADVARSEL, denne boka handler om pølseskinn og kvalmene pølser” fordi hun ville ikke at søsteren hennes skulle lese den. Søstraen hennes hater nemlig pølseskinn og alt som har med pølser å gjøre. Denne boka var lett å leve seg inn i, jeg vet egentlig ikke hvorfor den bare var det. Denne boka sluttet akkurat som jeg trodde den skulle slutte. Den slutter med at Milo ( som er iris sitt største crush ) berører hender og blir mer enn bare venner. så kommer hun hjem og tenker på hva alle kommer til å kalle dem hvis de blir kjærester. Og så slutt.
Denne boka vil jeg ABSOLUTT anbefale til noen som liker dagbøker med humor og litt drama. jeg gir den ternings kast . håper det kommer ut en 2-er!!
Kjære pølsa handler om en jente som heter Iris og bestevenninnen Sofia. Iris har en storesøster som heter Emma. Hun er veldig kul, men også fryktelig irriterende. Emma har kjæreste og henger med gutter. Iris er MEGA forelska i Milo. Men det er flere som liker han. Iris og Sofia vil bli popstjerner. De melder seg på en audition til en sangkonkurranse. Iris vil så gjerne imponere Milo. Så hun går rundt og sier hun kommer på TV. Men dette går jo ikke helt som planlagt. Da plutselig den mest populære gutten i klassen, Oskar spør Sofia om å bli sammen, endrer alt seg. De bestemmer seg for å gå på fotballkamp til guttene. Sofia og Iris blir uvenner og det skjer masse ting. Så slår Sofia opp med Oskar og Iris og Sofia blir venner igjen.
Dette er bok 1 av bøkene om Iris og hennes sprø ideer. Den viser at ekte bestevenner holder sammen uansett hva som kommer i veien. Og at man ikke må lyve…
Jeg likte boken godt siden deler av den var veldig morsom og man kom liksom inn i hjernen til karakterene. Jeg synes boken var ganske bra, men det var kanskje litt kjedelige deler av boken. Fordi deler av boka skjedde det ikke så mye og det var litt for mye detaljer. Men en veldig fin bok som passer for 10-12 åringer. Jeg gir denne boken terningkast 5/6.
Kjære Pølsa: Jeg må bli kjendis!
Forfatter: Anna Gjendem
Boka handler om Iris som drømmer om å bli kjendis. Hun skriver om det i dagboka si Pølsa.
Det er mange bilder i boka og den ser morsom ut. Det var morsomt å lese om forskjellige ting som skjedde som da hun opplevde at det var nakne folk i bassenget. Iris har vill fantasi.
Terningkast 4. Jeg gir den dette terningkastet fordi jeg tenker at boka passer best for jenter.
Skrevet av Torjus
Kjære Pølsa
Kjære pølsa er en dagbok som handler om Iris sitt liv. Hun har en drøm om å bli superstjerne sammen med sin venn Sofia for å få oppmerksomhet. Iris vil imponere Milo i klassen, men det er flere som liker han. I boken får vi høre om Iris og Sofia sine gøye tanker og ideer og hvordan de har det på skolen og hjemme.
Jeg synes boken var helt ok fordi den var litt morsom og den var ganske lett å leve seg inn i. Det skjedde ikke så mye i boken som gjorde det litt kjedelig å lese. Det var en enkel bok å lese og det var mange illustrasjoner som gjorde boken bedre. Slutten var ganske forutsigbar, men den var bra. Jeg anbefaler boken til dem som liker å lese dagbøker og som ikke vil ha en vanskelig bok.
Terningkast: 4/6
Tittel: Kjære pølsa
Boken handler om Iris og Sofia som er bestevenner. De lager et band fordi de vil delta i en musikk konkurranse og legger inn mye innsats i det. Men en dag blir Sofia spurt om hun vil være kjæresten til Oskar og da blir Iris irritert fordi hun er forelsket i en gutt som heter Milo og de blir uvenner.
Jeg likte den boka fordi den er spenene og den har litt Drama, og det er noe jeg pleier å like å lese. Og til slutt så ble iris og Milo ble sammen.
Terningkast: 5/6.
KJÆRE PØLSA JEG MÅ BLI KJENDIS
Anna Gjendem
Sider: 176
Utgivelse : 2025
Hoved karakterer Iris er beste vennen til sofia og er ganske snill
Sofia er beste vennen til iris og bruker briller. Milo har krøllete hår
Boka handler om Iris og sofia som vil bli kjendis
Og så lager de deres helt egen sang som heter dancing on diamonds, navnet til musikkgruppa til iris og sofia er irso x
Boka kan minnes om en bok med mange forskjellige ting, ikke bare et tema og den er veldig spennende
Jeg synes at teksten var veldig lett å forstå, alle sidene virker veldig bra.
Jeg gir terning kast 6
Boka fortjener å vinne bokslukeprisen
Skrevet av Ndey
Kjære pølsa jeg må bli kjendis
Forfatter og illustratør: Anna Berg Gjendem.
Antall sider: 174.
Cappelen damm.
Tema: Mot og kjærlighet.
Kjære pølsa jeg må bli kjendis handler om en jente som heter Iris, og hun drømmer om å bli kjendis. Men først skulle de prøve å bli poppstjerne med bandet Irso-x med sangen Dancing on diamonds.
Dette er en veldig bra bok som jeg anbefaler alle å lese. Det jeg likte med boka var at den var ganske lettlest. Jeg likte at det var bilder i boka og ikke alt for mye tekst. Jeg likte temaet veldig godt.
Jeg gir boka terningkast 6 fordi dette er en veldig bra bok.
Kjære Pølsa, Jeg må bli kjendis
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Antall sider:171
Cappelen Damm as, 2025
Kjære pølsa er bok med både bilder og tekst, det handler om Iris og Sofia som vil bli kjendiser. Iris er hovedpersonen i kjære pølsa og har en bestevenn som heter Sofia.
Boka er en komedie og spenningsbok, boka passer også for 7 til 13 år. Vi synes boka er litt barnslig og veldig interessant. Det er veldig morsomme sanger for eksempel dansing on Diamonds. Her kommer litt av sangen” You can fly like a bee .You can swim in the sea but all i wanna dooo – hooo. Det beste
Med teksten er tegningene eller hvordan de har skrevet teksten.
Vi synes folk burde lese den for den kan være litt spennende. Vi synes ikke boka kan bli en superfinalist, og ikke vinne bokslukerprisen.
Terning kast 5
SKREVET AV EILA OG EVA 10 ÅR.
Forfatter: Anna Berg Gjendem .
Forlag: Cappelen damm.
Sider: 172.
Iris er en drømmer med troa på seg selv! Dagboka hennes, pølsa, er stappfull av rare ideer og rampestreker, men kanskje viktigst av ALT: en plan for hvordan hun skal kapre hjertet til den SØTESTE gutten i klassen!
Sjanger: humor.
Denne boka kan ikke minne om noe jeg har sett eller lest før, men kanskje den minner deg om en film eller bok du har lest?
Jeg elsket denne boka fordi den er morsom kul og har litt kjærlighet og det var ingenting jeg ikke likte med den denne var fantastisk.
Denne boka tar opp kjærlighet og humor.
Denne boka var lettlest og det var mange bilder.
Dere burde lese denne og ha det lit gøy når man leser i hverdagene.
Jeg synes denne boka burde bli superfinalist fordi den er veldig morsom og veldig bra.
KJÆRE PØLSA
• Tittel kjære pølsa – jeg må bli kjendis
• Forfatter Anna berg Gjendem
• Utgivelse Cappelen damm-2025 17 mars
• Sideantall 171
INNLEDNING
Iris og Sofia har lyst til å og bli kjendis i hele skolen. Sofia og iris er forelsket i milo men ekte navne hans er Miloslav men klassen kaller han for Milo. Oskar er den sterkeste i klassen. Iris er en drømmer med troa på seg selv dagboka hennes, pølsa, er stappfull av rare ideer og rampestreker. Men kanskje viktigst av alt: en plan for hvordan hun skal kapre hjertet til den søteste gutten i klassen
Hoveddel
Iris og Sofia elsker å gjøre rampe streker i skolen og det er mange folk som er forelsket i Milo
I dag bestemte jeg meg for at jeg må bli kjendis før sommerferien, ellers kommer livet mitt til å forbli en eneste lang reprise av «ingen legger merke til meg». Jeg prøvde å øve på å gå inn i rom som om jeg allerede var berømt, men mamma spurte bare om jeg hadde vondt i ryggen, for jeg lente meg så dramatatisk bakover.
Så jeg gikk videre til plan B: å lage en viral video. Jeg stilte deg opp på skrivebordet, satte på ringlighten og sa: «Pølsa, nå skal vi bli legender.» Men du bare lå der. Helt stille. Null karisma. Jeg mener, jeg elsker deg, men du er ikke akkurat en naturtalent foran kamera.
Jeg prøvde å få deg til å hoppe. Jeg prøvde å få deg til å danse. Jeg prøvde å balansere deg på
hodet mitt mens jeg ropte «følg meg for mer inspirasjon». Det eneste som skjedde var at du trillet ned i gulvet og fikk støv på deg. Ikke akkurat superstjernemateriale.
avslutning
Kjære Pølsa. Tida er inne. Jeg må bli kjendis – ikke fordi jeg tror jeg er noe, men fordi jeg vet jeg er noe. Så hold av plass i rampelyset, for nå kommer jeg, med hele hjertet, hele viljen og litt for mye selvtillit.
Tema og sjanger er kjærlighet og humor
Jeg syns at den var veldig bra fordi den hadde litt mange tekst og litt bilder
Terningkast 6 den burde superfinalist
Hilsen Elias Ahmed
Boka handler om en jente som skriver rare ting i Dagboka hennes som heter pølsa.
Hun skriver at hun liker en gutt som heter Milo.
Sjanger: Drama og livet, Boka passer mest til folk som liker drama bøker.
Jeg likte boka veldig godt fordi jeg synes det skjedde veldig mye som var gøy. Terning kast 6 av 6.
Bokanmeldelse til kjære pølsa jeg må bli kjendis
Forfatter:Anna Berg Gjendem
Forlag:Cappelen Damm
Antall sider:171
Det skjer litt på forskjellige steder det skjer på fotballbanen,Skolen,og hjemme hos Iris. Iris er hoved personen og har en bestevenn som heter Sofia Iris er dødsforelsket i en gutt som heter Milo og hva må hun gjøre for at han skal like henne? Hun må bli kjendis!
Sjanger:humor
Kjære pølsa er noe for seg selv jeg har ingenting som minner meg om den!
Min opplevelse var en reise gjennom et morsomt flaut og spennende liv her er et lite utdrag fra boken
I skogen var det grusom stemning, helt til Vigdis fortalte oss om overraskelsen. Hun hadde tatt med pinnebrøddeig. Hurra! Alle jublet: Vigdis er verdens beste lærer! Mens jeg lette etter den perfekte pinnen, sto Oskar ved et pistrete tre og knakk av greiner til alle som ropte Oskar er sterkere enn meg! Han er den mektigste gutten i klassen vår. Nesten alle stod i kø. Oskar skrøt av at faren hans jobber som personlig trener. Han nevner det minst femti ganger hver dag. Alle jentene er forelska i ham, Sofia også. Jeg synes han er en… Jeg tenker bare på MILO, jeg. (Egentlig Miloslav, men alle sier bare milo.) han er den søteste på hele skolen nei vent, på hele jordkloden! Sofia og jeg satt på motsatt side av han ved bålet. Hun babla om den nye akvariet fisken hun hadde fått, men jeg klarte ikke å følge med på hva hun sa. Jeg stirret bare på de søte krøllene hans
Jeg likte nesten alt men det hadde vært litt mer spennende hvis de kom inn på Club arena.
Vennskap og kjærlighet.
Lett lest det var veldig mange bilder også.
Alle som er litt barnslige og liker mye bilder og humor burde lese denne.
Den burde være en SUPERFINALIST fordi den er morsom gøy og lett lest.
Den viktigste personen er Iris hun har veldig lyst til å bli kjendis med vennen hennes Sofia men Iris er forelska i Milo.
Sjangeren til boka er fantasy og drama.
Handlingen er ikke så veldig lett å leve seg in i.
Det var ingenting som overraska meg.
Jeg liker Iris ganske godt.
Teksten slutter ikke brått.
Teksten var vanskelig å legge fra seg.
Den er lett å lese.
Det beste med teksten er at den er morsom.
Men det er ikke så mye spenning.
Den passer for gutter og jenter fra 7 – 10 år
Kjære pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Antall sider:171
Hovedperson: Iris
Boken handler om Iris og Sofia som er bestevenner. De lager et band fordi de vil delta i en musikk konkurranse og legger inn mye innsats i det. Men en dag blir Sofia spurt om hun vil være kjæresten til Oskar og da blir Iris irritert fordi hun er forelsket i en gutt som heter Milo og de blir uvenner.
Det jeg likte med boken var at den handlet om vennskap som var veldig gøy og spennende. Jeg likte også at det handler litt om drama og det er en veldig bra bok. Jeg er også veldig glad i tegningene fra boken fordi det gjorde boken mer spennende.
Jeg synes ikke det var noe dårlig med boken.
Jeg synes denne boken var ganske lett å lese så jeg ville anbefalt denne boken fra 8 til 12 åringer.
Jeg gir boken terningkast 6.
Jeg synes denne boken burde være en superfinalist.
Skrevet av Oda <3
Bok : Kjære pølsa
Forfatter : Anna Berg Gjendem
Sider : 171
Denne boken handler om en jente som heter Iris og venninnen hennes Sofia. De fikk vite at man kan sende inn en musikkvideo til klubb Arena og kanskje opptre. Iris og Sofia har full tro på at de skal bli popstjerner. Iris er også veldig forelsket i en gutt i klassen som heter Milo.
Jeg likte denne boken fordi den var morsom og fengene. Jeg likte at det var en dagbok . Den hadde ikke så mye tekst og var lett og lese. Jeg synes denne boken var morsom men også litt barnslig. Jeg vil anbefale denne til barn 8-11 år , jeg gir denne terningkast 4
Tittel på boka: Kjære pølsa.
Sjanger: drama og livet.
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Anmeldelse av Mia.
Kjære pølsa er en bok som handler om Iris som er forelsket i Mio. Iris snakker skikkelig masse om sitt liv, son for eksempel om hvordan man skal bli kjendis eller om familien sin. Hun har en bestevenn som heter Sofia. Sofia og Iris er naboer Sofia bor oppe mens Iris bor nede.
Min mening til boka er skikkelig spennene! Men hvorfor? Nå kommer noen grunner til hvorfor boka er spennene og bra! Den boka er skikkelig spennene fordi at Iris har masse kule og morsomme ideer til hvordan man skal bi kjendis eller at hvordan fikk hun vite at søstera hennes har kjæreste.
Jeg gir terning kast fem, og jeg anbefaler den fra 9-13 år.
De viktigste personene er iris,Milo og Sofia.
Iris vil bli populær for og bli kjæreste med Milo. hun vil synge i klubbarena men det funker ikke helt,men hun synger på skolen og i begravelsen til rosa. de heter Irso x
Så blir hun populære etter hvert og hun har en dagbok som heter pølsa.
Boka er en humor og drama.
Den et ganske lett og leve seg inn i fordi den er litt realistisk.
den starter med litt beskrivelse.
Den bygger seg opp etter hvert.
Noe som overrasket meg var at hun ble kjendis til slutt.
Noe annet som overraskede meg var at Sofie og Oskar ble kjærester.
Jeg liker ikke så godt iris fordi hun er litt rar men hun er ikke den verste. den verste var Oskar eller Toskar han er veldig irriterende.
Teksten slutta veldig uventa som jeg hadde trodd.
Jeg har ikke lyst til og lese ,er fordi den boka er litt rar men den kan passe for noen andre.Ja den var ganske vanskelig og legge fra seg.
Den er ganske lett og lese fordi det er ganske stor tekste og enkle ord.
Noe jeg likte var at Milo og Iris ble sammen til slutt.
Svakheten var at Iris var ganske rar.
Ja andre bør lese den hvis de liker rar humor jeg ville ha anbefalt til 7-9 år.
De viktigste folka er Iris og Sofia. Iris er en drømmer med troa på seg selv hun har en dag bok pølsa (heter pølsa siden storesøsteren hennes Emma kasta opp tre hele pølser på 17 mai og Emma vil ikke ha noe med pølser) alle i klassen er forelska i Oskar (torskar). Iris må bli kjendis sånn at den søteste gutten i klassen skal like henne.
Handlingen er hjemme hos Iris, skolen, bussen, fotball banen, og klubb arenaen.
Boka er humor.
Handlingen er lett å leve seg inni siden boka er morsom.
Boka starter rett inni handlingen.
Den griper tak i deg med en gang.
Mye info med en gang.
Det overrasker meg at Iris er så urolig.
Iris er morsom og lett å Bil glad i.
Boka slutter brått.
Boka var vanskelig å legge fra seg.
Den var lett å lese siden den har lite tekst.
Det beste er at Iris er gæren.
Det irriterer meg at Sofia er veldig rolig.
Andre bør lese den.
Bok: Kjære Pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem.
Hovedpersoner: Iris og Sofia.
Tema: forelskelse og vennskap.
Iris er en drømmer, og har troa på seg selv. Dagboka hennes heter pølsa. Sofia er bestevennen til Iris, og de vil bli pop stjerner, og de har hørt at man kan sende in den video til klubb Arena og kanskje opptre der. Iris og Sofia bor i samme hus men i to forskjellige etasjer. Iris er storforelsket i en som heter Milo.
Vi anbefaler boka til 8-12 åringer.
Det er 171 sider i boka men lite tekst, og ikke vanskelig å lese. Vi gir den terningkast 5,5.
Vi liker at det er mye bilder og den ganske morsom. Det var ganske morsomt når Iris og Milo møttes på butikken, og Iris ble flau. Anbefaler alle og lese denne boka.
Skrevet av Sannah og Sofia <3
Tittel på boka: Kjære pølsa
Forfatter: Anna Berg Gjendem
Sjanger: drama og livet
Om boka: boka handler om en jente som heter iris, iris er forelska i en gutt so heter Milo. hun skriver en dagbok om det som skjer. Iris og beste vennen Sofia skal prøve og bli kjendis for at Milo skal like iris. De lager en sang og musikk video kommer de inn eller ikke?
Boka passer for de som liker dagbok bøker eller de som liker drama og livet
Min mening: jeg synes denne boka er veldig bra for meg i vertfall jeg liker sånne type bøker så liker jeg også drama og livet: veldig morsom fordi det var masse min humor og masse morsomme tegninger. Den var også en bra bok siden den var bra skrivet ikke noe dårlig med den, veldig spennene fordi det var spennene og følge med hva som skulle skje med hun og Milo og musikk videoen og jeg håper det kommer en toer. terning kast 6
jeg likte denne boken veldig mye