Ragnarok 6: Valhall
Av Odin Helgheim
Bonnier 2025
Finalen i Ragnarok-serien er her! Ubbe står overfor flere hindre: Han må knuse runesteinen som forhekser Idunn, helbrede broren sin og beseire den slue guden Loke. Men hvordan overvinner man en udødelig gud?
Noli_The_Cannoli
Skrevet 13. april 2026 av Noli_The_Cannoli
Boktittel: Ragnaråk Vallhall
Forfatter: Odin Helgheim
Jeg syns at det har en veldig fin art-stil.
ノア・アレクサンダー
Skrevet 25. mars 2026 av ノア・アレクサンダー
Tittel:ragnarok 6
Forfatter: Odin helgheim
Sjanger:
om boka'den handler om ubbe som står opp fra de døde
der han møter vennene sineog familien, og så starter et ragnarok ubbe er blitt eldre og med uhell klarte barnet?
Å skyte en a vennene
ワンピースは本物です
Skrevet 25. mars 2026 av ワンピースは本物です
Forfatter;Odin helgheim
Tittel:Ragnarok
Sjanger:spennende tegneserie
Innledning: Det er en gutt som fighter med en annen gutt begge av de har krefter han døde til slutt og ble født inn i en ny verden.
Min mening: Jeg syns det var en bra bok fordi den var spennende. Den hadde en bra slutt. Det var mange bilder og ikke så mye tekst derfor gir jeg terningkast 5.
Solomon
Skrevet 23. mars 2026 av Solomon
De viktigste personene er Ube og Loke.
Ube må beseire Loke for at det ikke blir helt ragnarok. Vidar må hjelpe Ube. Vidar er torden guden. Loke er bare et lite rumpetroll! (Eller noe sånt) Loke kan transformere til mange ting. Loke må slåss mot Vidar først og Loke vinner. Etter det må Loke både slåss mot Ube og noen frostsjoner.
Handlingen foregår i byen, og Loke sitt gjemmested.
Det er en fantasi bok.
Handlingen er lett og leve seg inni fordi det er spennende.
Den starter rett inni handlingen.
Den griper tak i meg med en gang.
Den går rett på.
Det overrasker meg at Ube dreper Loke.
Teksten slutter brått. Og jeg får lyst til å lese mer.
Boka var vanskelig å legge fra seg.
Den er lett å lese fordi det er tegne serie.
Det beste er spenningen.
Det irriterer meg at alle blir kurert når Loke dør.
Andre bør lese den
GeorgeAbdullah
Skrevet 23. mars 2026 av GeorgeAbdullah
Ragnarok 6 Valhall av Odin helgheim handler om Ubbe som må knuse runesteinen som forhekser idunn jeg syntes at denne boka er veldig kul og har mye action som jeg liker jeg likte hovedpersonen og jeg syntes karakterene var kule men det ville vært bedre hvis det var lengere. 5 terningkast
Vis flere anmeldelser
Tobias Ellinor og Lizzy
Skrevet 16. mars 2026 av Tobias Ellinor og Lizzy
Anmeldelse Ragnarok av Ellinor, Lizzy og Tobias!!!!
Navn: Ragnarokk Valhall
Forfatter: Odin Helgheim
Forlag: TNT (Bonnier)
Antall sider: 139
Handlingsreferat: Ubbe er en av hovedpersonene. Det handla om en ild (tror jeg)
De går på en lang reise gjennom byer og fjell og alt sånt. også tror jeg dette er en finale Ubbe og kameratene hans tror jeg leter etter noen ulver fra Vallhall. Også Ubbe døde i sine egene flammer. (tror jeg). Hva kommer til å skje???? Kommer det til og komme en ny bok????
Her har du ett utdrag fra boka: irriterende krek. Hvordan er vi formen din Vidar. jeg kan se at giften sper seg. Jeg gir deg fire dager MAKS. (ny side) HAHA!! Hva i alle dager er …. …. gjør. VENT LITT!!! Hallen til Odin! Han skal ødelegge run…AU! Vi må stoppe Ubbe! Vi!? Det er ingen ting vi kan gjøre.
Sjanger. Denne boka minner oss ikke om en bok eller en film. Vi syntes att boka handla litt om sorg og kanskje litt fantasi og tegneserie.
Vår opplevelse av boka: vi likte ikke helt denne boka fordi vi liker ikke action bøker unntatt Tobias han liker action bøker . Ellinor og Lizzy liker litt action bøker , men det er ikke så mye. Alle liker action filmer da.
Vi tenker at boken er dårlig!!!!!!
Emne\tema: Action har ikke så mange temaer eller emne.
Boka var litt for lett lese alt for lite tekst og den var alt for tynn denne boka likte jeg ikke jeg hadde likt den hvis den hadde hatt bitte litt mere tekst
Alders-grense: 7- 12 år. Vi gir terning kast 3
Det var faktisk en naken dame der. Det var RART!!!! Man så liksom ikke hele hennes.. Ummm dere vet.. Private steder.
BOKEN BØR IKKKKKKEEE VÆRE SUPERFINALIST!!!!!!!!!!!!!!!!!!