Av A.Audhild Solberg Aschehoug 2025 Livia trives best alene hjemme foran skjermen. Der chatter hun med Natan i timevis. Men da Natan får en rolle i teaterforestillinga på skolens høstfest, begynner mystiske ting å skje. Skolen er full av mørke Vis hele forlagsteksten
Av A.Audhild Solberg
Aschehoug 2025
Livia trives best alene hjemme foran skjermen. Der chatter hun med Natan i timevis. Men da Natan får en rolle i teaterforestillinga på skolens høstfest, begynner mystiske ting å skje.
Skolen er full av mørke hemmeligheter, og snart befinner Livia seg i et drama på liv og død. Er Natan egentlig den hun tror han er? Og hvem er denne Skyggen som sender henne meldinger?
Erva
Skrevet 4. mars 2026 av Erva
Tittel: Skyggene i skolegården
Forfatter: A Audhild Solberg
Sanger: spenning og drama
Boka handler om: Livia, som chatter med Natan, men må hjelpe ham med et mystisk skoleteater Når uforklarlige skumle ting skjer på skolen blir hun trukket inn i et drama på liv og død og lurer på hvem Skyggen er og som chatter med henne.
Min mening: boka var gøy, men det var lit vanskelig å henge med i boka jeg synes boka passer for de som liker og lese spenning ,drama og roman. Jeg gir terningkast 4 fordi det var lit vanskelig å henge med i boka.
ayra
Skrevet 4. mars 2026 av ayra
Titel Skyggen i skolegåren
Sjanger: Fantasi og spenning
Skyggen i skolegården handla om at:
Livia trives best alene hjemme foran skjermen. Der chatter hun med Natan i timevis. Men da Natan får en rolle i teaterforestillinga på skolens høstfest og at natan spør livia om han kan få hjelp av livia.
Min mening: Den var skumel og bra det følte som at jeg skulle at jeg var inne i boken og var bra den var ikke sedlig den var jeg ville lese den igjen. Den passer for 9 til 12 år, jeg gir den terningkast 6.
Emma
Skrevet 26. februar 2026 av Emma
Forfatter: A. Ahold Solberg.
Forlag: Aschehoug.
Antall sider: 231.
Sjanger: grøss
«skal vi gå eller?» Foran meg står Elise i den lilla jakka med hette og Uggs-ene hun fikk til bursdagen. Hun venter ikke på svar. «Mamma er bare så sykt dust!» sier hun og strener av gårde. «Nå syns hun at jeg snakker som en fjortis. Isåfall snakker hun som en pensjonist!» Elise er naboen min. Hun har lyse pariserfletter på vær side av hodet, elsker Taylor Swift og ser på sminkevideoer på YouTube når hun kjeder seg. Vi har ingenting til felles.
Jeg liker at boka er spennene og jeg liker ikke at Andrea går i en annen klasse. Boka tar mobbing skikkelig bra opp, og jeg synes det er helt supert! Jeg synes boka er veldig fin å lese fordi den er veken lett eller tung å lese om du skjønner hva jeg mener. Boken er SYK bra og passer for 10-13 åringer. Jeg synes skyggene i skolegården er en av de beste bøkene jeg har lest og derfor burde være superfinalist.
Jonathan
Skrevet 16. februar 2026 av Jonathan
Skyggene i skolegården
Boka heter Skyggene i skolegården, og forfatteren heter A. Audhild Solberg.
Sjanger: Spenning/Grøsser.
Boka handler en jente som alltid har stått alene i skolegården, og som finner ut at det er en mulighet for at det spøker på skolen. Men så endrer alt seg når tiende skal ha en forestilling som bibliotekaren er imot fordi hun mener den bringer død …
Jeg synes boka var bra fordi den har bra med spenning og gode beskrivelser. Den har også noen ganske bra plot twists.
Jeg blir ikke overasket om den kommer seg inn på bokslukerprisen.
Jeg gir denne boken en sterk firer.
Aro
Skrevet 13. februar 2026 av Aro
Forfatteren: A.Audhild Solberg
Boka handler om Livia. Livia liker seg best alene hjemme foran skjermen også pleier hun og chatte med Natan. Også har de en slags chat som heter Frances B. som de har mye chatter oppi. Men Natan fikk en rolle i teaterforestillinga på skolens høstfest. Så skjer det mystiske ting med forestillingen.
Hva jeg synes om boka: Den var litt bra fordi covere ser bra fordi jeg liker den røde fargen og skyggen.
Terningkast: 3 fordi det er ikke noe for meg, men den var ikke så dårlig fordi jeg likte når de hadde skolechat. Anbefaler for barn 10 år og oppover.
Vis flere anmeldelser
Aro
Skrevet 13. februar 2026 av Aro
Forfatteren: A.Audhild Solberg
Boka handler om Livia. Livia liker seg best alene hjemme foran skjermen også pleier hun og chatte med Natan. Også har de en slags chat som heter Frances B. som de har mye chatter oppi. Men Natan fikk en rolle i teaterforestillinga på skolens høstfest. Så skjer det mystiske ting med forestillingen.
Hva jeg synes om boka: Den var litt bra fordi covere ser bra fordi jeg liker den røde fargen og skyggen.
Terningkast: 3 fordi det er ikke noe for meg, men den var ikke så dårlig fordi jeg likte når de hadde skolechat. Anbefaler for barn 10 år og oppover.